Od wtorku zmiany na czterech liniach MZK

W związku ze zmianą organizacji ruchu po otwarciu pierwszego odcinka obwodnicy Piastowskiej częściowo ulegną modyfikacji trasy linii autobusowych 5, 9, 12 i N5. Nowe obowiązują od 7 stycznia.

Linia nr 9 nie może kursować od cmentarza ul. Zbożową do ul. Wspólnej, gdyż wjazd w tą ostatnią możliwy jest wyłącznie od strony ul. 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Opcją było więc przekierowanie tamtędy linii 9, która od zawsze kursowała na Cmentarz. Ewentualnie autobusu nr 5, jeżdżącego od początku do CH Karolinka.

Nie chcąc tego zmieniać i mając na uwadze frekwencję na poszczególnych trasach, zapadła decyzja, że ulicę Wspólną obsługiwać będzie linia nr 12. Dlatego autobusy nr 5 i 9 przestaną nią kursować, a pojedzie nią „12”. W przypadku dwóch pierwszych wyłączone z użycia będą więc w obu kierunkach przystanki: Wspólna-Wrocławska, Wspólna-Magazyny Usługowe, Wspólna 8, Wspólna, Wspólna-Pętla.

Obsługę dwukierunkową wyżej wymienionych przystanków przejmuje od wtorku linia 12. Jej zmodyfikowana trasa od przystanku Domańskiego-Koszary przebiegać będzie ulicą 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Następnie przez nowy wiadukt do ulicy Wspólnej, ulicą Wrocławską do przystanku Wrocławska C.H. i pętli przy ulicy Północnej.

W efekcie „12” nie będzie jechać starą trasą i ominie przystanki: Domańskiego-Ludowa, Domańskiego-Zamiejska, Domańskiego-Cmentarna, Cmentarz-Pętla. Taką samą trasę co 12 na wskazanym odcinku do i z pętli we Wrzoskach zaplanowano dla linii nocnej N5.

Dodatkowo zostaną uruchomione nowe przystanki:

  • Przylesie-Cmentarz (dawniej Osiedle-Przylesie) – zlokalizowany na ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej dla linii 12 i N5 w obu kierunkach,
  • 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej – zlokalizowany na ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej przy skrzyżowaniu z ulicą Cichą dla linii 12 i N5 w kierunku ulicy Wspólnej.

Zmiany w organizacji ruchu autobusów nie wiążą się dla mieszkańców z koniecznością wymiany biletów. Posiadacze okresowych na linie 5 i 9 na wyłączonych odcinkach tras będą mogli korzystać zamiennie z przejazdów autobusami linii 12. Analogicznie posiadacze biletów na linię 12 będą podróżować autobusami linii 5 i 9.

Szczegóły w rozkładach jazdy na stronie MZK Opole 

 

Najnowsze artykuły