Oddział pediatrii USK będzie jak nowy

Trwają prace wykończeniowe na przebudowanym oddziale pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. W efekcie znacząco poprawi się komfort pacjentów i jakość pracy personelu.

W remontowanych pomieszczeniach położono nowe instalacje sanitarne, elektryczne, klimatyzacji i wentylacji, informatyczne oraz wewnętrznego monitoringu. Przestrzeń na pierwszym piętrze budynku głównego USK zaaranżowano na nowo, dzięki czemu powstało więcej sanitariatów.

Poza tym oddział zostanie wyposażony w  nowy sprzęt medyczny (kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe i infuzyjne, inhalatory, aparat do manometrii, walizki reanimacyjne), a także: specjalne łóżka dla niemowląt i dzieci przedszkolnych, łóżka elektryczne z regulacją wysokości, stoliki do badania i pielęgnacji niemowląt, fotele do pobierania krwi czy wózki zabiegowych.

Nowością będzie też poczta pneumatyczna do przesyłania do laboratorium próbek pobranych od pacjentów. To specjalny zainstalowany w ścianach system, w którym próbki pakowane są w bezpieczne tuby, a te dostarczane są bezpośrednio do szpitalnego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Na wyremontowanym oddziale znajdzie się miejsce dla 37 pacjentów, wydzielone zostaną dwie części: diabetologiczno-gastrologiczna i ogólnopediatryczna z alergologią. Każda z nich będzie miała oddzielny punkt pielęgniarski i pokoje zabiegowe.

Całość prac będzie kosztować niemal 5,5 mln zł, a szpital pozyskał dotacje unijne i dofinansowanie z budżetu państwa.