Odmrażania sportu ciąg dalszy

Obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu otwarte zostały 4 maja. Od poniedziałku 18 maja z kolei może na nich przebywać znacznie więcej osób, aniżeli dotychczas. Zamknięte są jednak obiekty rekreacyjne.

  • Boiska Orlik przy ul. Bielskiej, Czaplaka, Kani (Czarnowąsy)

Poza godzinami rezerwacji dla klubów sportowych, dostępne są także dla mieszkańców. Na obiektach mogą przebywać jednocześnie dwie grupy (do 14 osób wraz z dwójką trenerów na jednym boisku). Jedna grupa może spędzić na Orlikach do godziny czasu, z czego 15 minut zajmuje sama dezynfekcja. Istnieje możliwość rezerwacji, a wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z administracją obiektów.

  • Stadion Lekkoatletyczny

Podobnie jak Orliki, poza godzinami zarezerwowanymi dla klubów, dostępny jest dla osób niezrzeszonych. Jednocześnie z obiektu może korzystać 14 osób, a nad ich treningiem czuwać dwóch trenerów. Rezerwacja jest możliwa odpłatnie. W sprawie pytań o dostępność obiektu, MOSiR prosi o kontakt z administracją obiektu.

  • Centrum Sportu

Obiekt został udostępniony dla treningów klubów sportowych. Jednocześnie mogą na nich przebywać trzy grupy do 22 osób wraz z czterema trenerami (na trzech oddzielnych boiskach). Centrum nie jest dostępne dla osób niezrzeszonych poza ogólnodostępnym terenem rekreacyjnym poza godzinami rezerwacji boisk do siatkówki i boiska rekreacyjnego.

  • Stadion Miejski

Został udostępniony do treningów Odry Opole. Jednocześnie mogą tam trenować 22 osoby wraz z czwórką trenerów.

  • Stegu Arena

W hali mogą odbywać się treningi maksymalnie 32 osób, nad których pracą czuwać może trzech trenerów. Nie ma jednak możliwości korzystania z szatni i zaplecza sanitarnego.

  • Obiekty zewnętrzne

Otwarte zostały skateparki oraz boiska sportowe, na których może przebywać do 14 osób wraz z dwoma trenerami. MOSiR prosi jednak o przestrzeganie zasad odpowiedzialności społecznej.   

Najnowsze artykuły