Odra mocno postawiła się wiceliderowi!

Odra Opole postawiła twarde warunki wiceliderowi Fortuna 1 Ligi i choć po pierwszych minutach wydawało się, że kibice będą świadkami jednostronnego spotkania, to było zupełnie inaczej!

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera słabo rozpoczęli mecz, czego efektem była bramka Piotra Janczukowicza już w szóstej minucie meczu. Opolski zespół z minuty na minutę starał się uspokoić grę, jednak nie do końca się to udawało. ŁKS, który pierwszy mecz w Opolu wygrał aż 4-0, podwyższył w 22. minucie za sprawą Łukasza Sekulskiego. Do szatni niebiesko-czerwoni schodzili przegrywając 0-2.

Po zmianie stron spotkanie mocno się wyrównało, a opolanie coraz śmielej grali na połowie rywali. W 62. minucie Arkadiusza Malarza pokonał Konrad Nowak, zdobywając tym samym bramkę kontaktową. Odra nie przestawała napierać i do końcowych minut meczu była w grze o jeden punkt. Niestety na trudnym terenie w Łodzi nie udało się go wywalczyć, przez co opolanie musieli uznać wyższość ŁKS-u, który triumfował 2-1.

ŁKS Łódź 2-1 (2-0) Odra Opole
Bramki: Januczkowicz 6’, Sekulski 22’ – Nowak 62’
ŁKS: Malarz – Wolski, Gracia, Sobociński, Klimczak – Pirulo (Trąbka 54’), Domingues, Rozwandowicz (Tosik 82’), Rygaard (Nawotka), Januczkowicz (Gryszkiewicz 76’), Sekulski (Ricardinho 77’).
Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski, Janus (Mikinic 72’), Niziołek (Surzyn 82’), Drewniak, Nowak, Żak (Kort 62’) – Piech (Czapliński 72’).