Odra Opole już ostro trenuje

Odra Opole już na dobre wdraża się w przygotowania do nowego sezonu. Niebiesko-czerwoni od kilku dni trenują na swoich obiektach, a tymczasem coraz bardziej poznajemy kształt drużyny, która będzie walczyć niebawem na zapleczu elity.

Zacznijmy od tej ostatniej kwestii, tym bardziej, że w przerwie między sezonami mogła zaskoczyć na pewno ilość pożegnań z zespołem. Jakby nie było z Opola przecież najpierw odeszło paru piłkarzy i kibice mogli zacząć niepokoić się sytuacją kadrową. Przede wszystkim „ubyło” czterech obrońców: Konrad Matuszewski (powrót z wypożyczenia do Legii Warszawa), Łukasz Winiarczyk (szuka klubu), Mateusz Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Kacper Tabiś (Jagiellonia Białystok). Do tego dwaj skrzydłowi: Mateusz Gancarczyk (szuka klubu) i Michał Surzyn (Jagiellonia Białystok) oraz ofensywny pomocnik Dawid Kort (szuka klubu). Ponadto niedawno to grono „uzupełnił” bramkarz Kacper Rosa (Wisła Kraków).

Na szczęście ostatnio sporo dzieje się także w kategorii „przybyli” i także szczególnie w defensywie. Jako pierwszy do naszego zespołu dołączył, na zasadzie wypożyczenia ze Śląska Wrocław, 20-letni Mateusz Maćkowiak. Nieco później stosowne porozumienie zawarł trzy lata starszy Mateusz Spychała, który ostatnio bronił barw Warty Poznań. Z kolei najnowszym nabytkiem jest Maksymilian Tkocz. 19-letni „stoper” grał wiosną w Podhalu Nowy Targ, ale na wypożyczeniu z Lecha Poznań. Jeśli chodzi o pozycję ofensywne to do Odry w międzyczasie zawitał bardzo uniwersalny Cezary Sauczek. 23-latek poprzednio grał w Wigrach Suwałki. Warto odnotować także, iż w Opolu zostają z kolei (w kolejności alfabetycznej): Krzysztof Janus, Mateusz Kamiński, Antoni Klimek, Mateusz Kuchta, Tomas Mikinic, Rafał Niziołek, Konrad Nowak, Arkadiusz Piech, Jakub Szrek, Maciej Wróbel i Piotr Żemło.

Prawdopodobnie większość z nich będziemy mogli obejrzeć już niebawem w akcji, gdyż w sobotę o godz. 11 opolan czeka pierwszy sparing w przerwie letniej. W dodatku rozegrany zostanie przy ul. Oleskiej, kiedy to na ten obiekt zawita Ruch Chorzów. Kolejna gry kontrolna czeka naszych piłkarzy tydzień później, gdy w Jastrzębiu zmierzą się z GKS-em. Natomiast 23 lipca Polkowicach zagrają z tamtejszym Górnikiem, a następnego dnia ugoszczą Stal Brzeg. Jeśli chodzi o test mecz numer trzy to początkowo opolanie mieli spróbować swoich sił z Miedzią Legnica, jednak ze względu na to, że zespół ten zawita do Opola na inaugurację sezonu to w obu zespołach zadecydowano niejako o zmianie sparingpartnerów.