Odra Opole poległa w Gdyni z Arką

Piłkarze Odry Opole, wyjazdu do Gdyni z pewnością nie zaliczą do udanych. Mimo, że do 30 minuty mecz był wyrównany, a nawet podopieczni trenera Plewni mogli wyjść na prowadzenie, to ostatecznie przegrali całe spotkanie różnicą trzech goli.

Bohaterem spotkania został Hubert Adamczyk, który w 33 minucie meczu po wykorzystanym rzucie karnym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Minutę później było już 2-0 a ponownie na listę strzelców wpisał się… Adamczyk. Przy trzecim golu dla gospodarzy Adamczyk, również miał swój udział, gdyż asystował przy akcji, a zdobywcą gola był Martin Dobrotka.

Podopieczni trenera Plewni, w pierwszej połowie nie mogli się otrząsnąć po dwóch straconych golach, w tak krótkim czasie, mimo dobrej gry na początku meczu.  Przerwa w meczu miała dać oddech piłkarzom Odry, aby po niej ruszyć do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało, a na dodatek w 51 minucie Arka podwyższyła wynik meczu na 3-0.

Opolanie, mimo wykonanych pięciu zmian w składzie, nie zdołali strzelić nawet honorowego gola, chociaż blisko tego był Arkadiusz Piech w końcówce meczu.

Kolejny mecz ligowy Odra zagra w kolejny weekend goszcząc przy ul. Oleskiej renomowany Widzew Łódź.

Arka Gdynia – Odra Opole 3-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Adamczyk – 33 (karny), 2-0 Adamczyk – 34, 3-0 Dobrotka – 51.

Odra: Kuchta – Spychała (61. Mikinic), Żemło, Kostrzycki, Maćkowiak – Sauczek (62. Nowak), Trojak (73. Wróbel), Niziołek (62. Pawlik), Marzec (53. Piech), Janus –  Czapliński. Żółta kartka Trojak.