Odra Opole zakończyła sezon… i współpracę z trenerem

Niebiesko – czerwoni zakończyli wczoraj ligowe zmagania. W półfinałowym barażu o awans do ekstraklasy Odra uległa Arce Gdynia 2:4, choć przez 8 minut pierwszej połowy prowadziła. Ostatecznie to drużyna z północy Polski powalczy o awans z Motorem Lublin. Opolanom pozostało szóste miejsce.

Przed sezonem taki wynik zarówno kibice jak i piłkarze braliby w ciemno. Wielu typowało, że Odra raczej będzie walczyła o utrzymanie niż awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem jesienią opolanie byli nawet liderem tabeli. W rundzie wiosennej o miejsce w barażach Odra walczyła do ostatniej kolejki. Cel udało się osiągnąć, jednak w półfinałowym pojedynku o awans Opolanie musieli uznać wyższość Arki Gdynia. Po przegranej klub wydał komunikat, w którym poinformował, że kończy się współpraca ze szkoleniowcem Adamem Noconiem. Dla wielu kibiców było to spore zaskoczenie.

Adam Nocoń szkoleniowcem Odry został 19 października 2022 roku. Zastąpił na stanowisku Tomasza Copika, który był trenerem tymczasowym po odejściu z klubu Piotra Plewni. Wcześniej pracował m.in. w Chojniczance Chojnice, Olimpii Elbląg i Podbeskidziu Bielsko-Biała. We wrześniu 2023 otrzymał nawet tytuł szkoleniowca września. I trudno się temu dziwić, ponieważ Odra była wówczas rewelacją rozgrywek.

Informacja o zakończeniu współpracy miedzy klubem a trenerem pojawiła się w mediach społecznościowych tuż po meczu z Arką Gdynią. Na razie jednak klub nie podał nazwiska następcy Adama Noconia. Informacja ma się pojawić jeszcze dziś.

Najnowsze artykuły