Odra pokonała faworyta I ligi!

Czwartek 24 października był bardzo radosnym dniem dla kibiców naszej piłkarskiej drużyny.

Najpierw rada miasta podjęła uchwałę o powołaniu spółki akcyjnej i przekształceniu klubu, a potem w meczu ze Stalą Mielec piłkarze niebiesko-czerwonych pokonali Stal Mielec 1-0.

Pierwsza połowa należała do gości. Nasi piłkarze popełnili kilka prostych strat na własnej połowie i po nich mielczanie stwarzali zagrożenie. Oddali kilka groźnych strzałów, ale albo było one niecelne, albo skutecznie interweniował bramkarz Kacper Rosa. W drugiej połowie też popisał się on kilkoma dobrymi interwencjami. Po przerwie to jednak Odra była lepsza. Świetnej okazji nie wykorzystał Słowak Tomas Mikinic w 58. min trafiając z 10 metrów w obrońcę Stali Krystiana Getingera. W 67. min po strzale z 16 metrów Mateusza Czyżyckiego skutecznie interweniował golkiper przyjednych Seweryn Kiełpin.

Wreszcie nadeszła 83. min meczu. Z piłką pociągnął Słowak Martin Adamec i piękym mocnym strzałem z 22 metrów pokonał Kiełpina!

Odra odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. Nadal jest jednak na ostatnim 18. miejscu w tabeli. Pokonanie mocnego rywala daje jednak nadzieje na przyszłość. Do bezpiecznej 15. pozycji w tabeli dającej utrzymanie w I lidze opolanie tracą pięć punktów. W tym roku do rozegrania zostało jeszcze sześć meczów, a potem 14 już wiosną przyszłego roku. Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia.

Kolejny mecz Odra zagra już w najbliższą niedzielę 27 października. Do Opola przyjedzie także mające ekstraklasowe ambicje Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania na stadionie przy ul. Oleskiej o godz. 15.00.

Odra Opole – Stal Mielec 1-0 (0-0)
Bramka: 1-0 Adamec – 83.
Odra: Rosa – Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowik – Mikinic (70. Wróblewski), Bonecki, Czyżycki (82. Timmermans), Adamec, Janus – Skrzypczak (69. Piech). Trener Piotr Plewnia.
Stal: Kiełpin – Lisowski (65. Paluchowski), Żyro, Bodzioch, Getinger – Stasik (78. Olszewski), Soljic, Nowak, Janoszka (11. Tomasiewicz), Mak – Prokic. Trener Dariusz Marzec.
Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Wypych, Adamec, Czyżycki, Janasik – Paluchowski. Widzów 600.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce strzelec zwycięskiej bramki – Martin Adamec. Fot. www.sportoweopole.pl