Odra postawiła się wicemistrzowi, ale Lech awansował

Po meczu walki, czego nie zapowiadało pierwszych 15 minut, Odra Opole uległa wicemistrzowi Lechowi Poznań 1-3. Opolski zespół powinien odebrać to spotkanie za cenną lekcję przed zbliżającym się sezonem.

Spotkanie zespół gości rozpoczął błyskawicznie. Już w 40. sekundzie Odrę przed stratą bramki uratował słupek. Opolanie próbowali odpowiedzieć, szukając długimi piłkami Mateusza Gancarczyka. W 10. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Błażej Sapielak, dla którego był to oficjalny debiut w zespole. Niestety cztery minuty później po zamieszaniu w polu karnym piłkę do jego bramki skierował Lubomir Sadka. Dla zawodników trenera Dietmara Brehmera był to bodziec do ataku. Jego podopieczni przejęli inicjatywę i dzięki dobrej ofensywnej grze tercetu Niziołek – Gancarczyk – Janus, Odra dwukrotnie była bliska wyrównania. Niestety z rzutu wolnego minimalnie spudłował ten ostatni. Do szatni niebiesko-czerwoni schodzili przegrywając 0-1.

Po zmianie stron Lech ponownie zaczął dominować, strzelając nawet bramkę. Na szczęście dla Odry – ze spalonego. Wicemistrz kraju ciągle przeważał, jednak w 58. minucie bliski trafienia z dystansu był Szymon Bonecki. Z każdą minutą niebiesko-czerwoni czuli się coraz pewniej, a wejście na boisko Tomasa Mikinica mocno napędziło ich akcje. Ochocze rajdy ponownie skarcił jednak Lubomir Sadka, który dobił piłkę po skutecznej interwencji Błażeja Sapielaka. Bliski strzelenia kontaktowej bramki w 84. minucie był Mikinic, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego przeleciało minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później do bramki trafił Filip Szymczak, podwyższając tym samym prowadzenie. Honorową bramkę dla Odry w 91. minucie zdobył Szymon Bonecki, który przed meczem obiecał obecnej na stadionie mamie, że się o to postara. Ostatecznie Odra uległa 1-3.

Skład opolskiego zespołu od pierwszych minut mógł dziwić kibiców. Na bokach obrony wystąpili bowiem nowi piłkarze, a w bramce wychowanek Odry – Błażej Sapielak. Było to związane z wymogiem rozgrywek, według których w każdym zespole na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców. Trener Dietmar Brehmer nie mógł skorzystać ze swojego dotychczasowego młodzieżowca – Kacpra Tabisia, który pauzował ze względu na żółte kartki.

Odra Opole 1-3 Lech Poznań
Bramki: Szymon Bonecki 91’ –  Lubomir Sadka 14’, 77’, Filip Szymczak 88’.
Odra: Sapielak – Matuszewski, Żemło, Kamiński, Szrek – Trojak (Czajkowski 83’), Janus (Mikinic 60’) , Niziołek (Winiarczyk 83’), Bonecki, Gancarczyk (Nowak 72’) – Czapliński (Skrzypczak 60’). Trener: Dietmar Brehmer.
Lech: Bednarek – Gumny, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Ishak. Trener: Dariusz Żuraw.
Widzów: 1200. Sędziował: Sebastian Jarzębiak