Odra przegrała w Suwałkach

Nie udał się opolskim piłkarzom najdłuższy wyjazd w sezonie. Przegrali w mieście będącym “polskim biegunem zimna” 0-1 i ich sytuacja w tabeli I ligi jest bardzo trudna. 

Przed piątkowym meczem można było mieć nadzieję na dobry wynik. Wigry w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyły bowiem tylko punkt.  Wyniki naszych futbolistów oraz ich gra w ostatnich kolejkach były natomiast lepsze niż na początku sezonu. W poprzednim występie odnieśli zresztą pierwsze zwycięstwo pokonując na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 2-1.

Pierwsza połowa meczu w Suwałkach była słaba w wykonaniu Odry. Gospodarze osiągnęli przewagę i w 8. min po podaniu z lewej strony gola zdobył Kamil Sabiłło i jak się później okazało było to jedyne trafienie w meczu. Kolejne fragmenty też należały do gospodarzy. Dopiero około 20. min mecz się wyrównał.

Druga odsłona była natomiast bardzo dobra w wykonaniu opolan. Udało sie zawiązać sporo składnych akcji i stworzyć kilka groźnych sytuacji. Niestety skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W końcu wydawało się, że musi dojść do wyrównania. W 85. min Odra miała rzut karny po faulu na Mateuszu Czyżyckim. Podszedł do niego Szymon Skrzypczak. Uderzył mocno, ale bramkarz Wigier Dominik Kąkolewski wyczuł jego intencje i obronił. Brak skuteczności w znaczniej mierze zadecydował o porażce.

Po niej sytuacja Odry w tabeli I ligi jest mało optymistyczna. Nadal zajmuje ostatnią 18. pozycję, a walka o uniknięcie spadku do II ligi będzie bardzo trudna. Do 15. miejsca w tabeli niebiesko-czerwoni tracą bowiem osiem punktów.

Kolejny mecz Odra zagra w najbliższy czwartek 24 października u siebie z będącą w czołówce tabeli Stalą Mielec. Spotkanie na stadionie przy ul. Oleskiej rozpocznie się o godz. 17.30.

Wigry Suwałki – Odra Opole 1-0 (1-0)
Bramka: 1-0 Sabiłło – 8.
Wigry: Kąkolewski – Król, Sołdecki, Najemski – Aftyka, Huertas, Sosnowski (90. Diallo), Bartczak, Matuszewski – Sabiłło (86. Piekarski), Łapiński (72. Olszewski). Trener Paweł Cretti.
Odra: Rosa – Mikinic (71. Wróblewski), Kamiński, Wypych, Wdowik – Janasik, Timmermans (80. Ruiz), Trojak (54. Czyżycki), Bonecki, Janus – Skrzypczak. Trener Piotr Plewnia.
Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Sosnowski, Król – Trojak, Timmermans, Skrzypczak, Wypych. Widzów 1100.

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce pomocnik Odry Krzysztof Janus. Fot. www.sportoweopole.pl

Najnowsze artykuły