REKLAMA

REKLAMA

Opolanie pokolorują największą na świecie kolorowankę

W tym roku będzie to ogromna układanka. Uczestnicy pokolorują poszczególne elementy, które następnie poskładają w wielkie obrazy o powierzchni ok. 95 m kw.

Przygotowano aż osiem różnych tematycznie obrazów. Jeden z nich przedstawia krasnoludki, ale dopiero po pokolorowaniu i złożeniu w całość, będzie można podziwiać obraz przedstawiający sympatyczne krasnale w różnych sytuacjach np.: wydobywające diamenty w kopalni, pracujące w ogrodzie czy w krasnoludka odpoczywającego w swojej chatce, zanurzonego w bujanym fotelu czytającego książkę.

Kolorowanie (już po raz trzeci) rozpocznie się w Stegu Arenie 22 września o godzinie 11.00. Po pokolorowaniu wszystkich elementów pierwszego obrazu zostanie on złożony w całość, a uczestnicy zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia. Około godz. 12.00 rozpocznie się kolorowanie następnego obrazu.

Łączna powierzchnia tegorocznej kolorowanki wyniesie ponad 700 m kw. Wśród pozostałych siedmiu obrazów będzie Opole wraz z charakterystycznymi obiektami, jeszcze inny prezentuje prehistoryczny świat dinozaurów, sympatycy mórz i oceanów będą mieli okazję kolorować świat podwodny, a i miłośnicy fantasy również znajdą coś dla siebie.

Wydarzeniu towarzyszyć będą występy i pokazy taneczne. Przygotowano strefę sportu dla najmłodszych oraz warsztaty do konstrukcji robotów.

Udział w wydarzeniu będzie okazją do zobaczenia największych na świecie kolorowanek, czyli powstałej w 2017 roku w Opolu najdłuższej kolorowanki i olbrzymiej liczącej ponad 600 kartek książki pokolorowanej w 2018 roku.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Excalibur.

Najnowsze artykuły