Opolanie walczą o tytuł Sportowców Roku Opolszczyzny

Sportowcy z Opola po raz kolejny znajdą się w czołówce najważniejszego na Opolszczyźnie plebiscytu. To organizowany przez Nową Trybunę Opolską i Urząd Marszałkowski „Sportowiec Roku Opolszczyzny”. Obradująca w kilkunastoosobowym składzie kapituła, w której znaleźli się tak znani sportowcy i trenerzy jak Jerzy Szczakiel, Anna Chodakowska, Janusz Trzepizur czy Krzysztof Siemion oraz eksperci i dziennikarze, oddali swoje głosy. To oni wskażą zwycięzców w kategoriach Sportowiec, Trener i Talent Roku.

W każdej z tych kategorii szanse na wygraną mają sportowcy reprezentujący Opole. Wśród trenerów na podium mogą stanąć Rafał Kuptel (Gwardia Opole), Ryszard Szewczyk (Budowlani Opole) oraz Bartosz Jaszczyński (AZS Politechnika Opolska).

Sportowcem Opolszczyzny zostać mogą natomiast bramkarz Gwardii Opole Adam Malcher, reprezentanci AZS-u Politechniki Opolskiej: kajakarze Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski  i dyskobol Bartłomiej Stój oraz mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów Joanna Łochowska z Budowlanych Opole.

Z kolei o miano „Talentu Roku” opolskiego sportu  ubiegają się judoka Jakub Pankowski z KJ AZS Opole oraz pływaczka UKS-u MOS Opole Katarzyna Klimczyk.

Rozstrzygnięcie na uroczystej gali 31.01.2020. Trzymamy kciuki za naszych sportowców!

Najnowsze artykuły