Opole będzie najsłodszym miastem w Polsce! Przed nami Festiwal Czekolady

 Na początku października po raz pierwszy w Opolu zostanie zorganizowany Festiwal Czekolady.

Drugi weekend najbliższego miesiąca w naszym mieście upłynie także pod znakiem przepysznych łakoci. Dzięki temu wydarzeniu początek jesieni będzie nieco bardziej przyjazny. Manufaktury i cukiernicy serwować będą zarówno oryginalne, jak i tradycyjne praliny i słodycze w najróżniejszych smakach, kształtach i kolorach.

Nie zabraknie również czekoladowych warsztatów dla dzieci, pokazu czekoladowych baniek mydlanych czy znakomitych gości. Będzie można również przygotować swoją tabliczkę czekolady, a także nauczyć się profesjonalnego dekorowania pierniczków na święta.

– Czekolada jest smaczna, ale jest inspirująca na wielu innych płaszczyznach. Można nią malować, można z niej tworzyć książki, filmy, a nawet… mural. Warto więc przyjść na rynek i poznać czekoladową sztukę od kuchni – podkreśla Izabela Augustyn-Mrzyglod z firmy We form, współorganizatorka wydarzenia.

– Mamy przekonanie, że ta impreza spodoba się mieszkańcom i na stałe wejdzie do kalendarza miejskich wydarzeń – podsumowuje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta Opola.

Najnowsze artykuły