Opole miastem przyjaznym edukacji

Stolica województwa opolskiego zajęła siódme miejsce w rankingu „Miejsca przyjazne edukacji” wśród miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Opole wyprzedziło w rankingu Warszawę, Poznań, Wrocław czy Gdańsk.

„Miejsca przyjazne edukacji” to ranking, który wskazuje samorządy, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli korzystać z najwyższej jakości kształcenia.

– Kluczem do tak dobrej pozycji jest nasze zaangażowanie w budowanie oświaty na najwyższym poziomie i dbałość o dobry edukacyjny start uczniów – powiedział prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Ranking skupia się na gminach, które w największym stopniu odpowiadają za dobry start edukacyjny uczniów. To gminy, w tym miasta na prawach powiatów, zarządzają oświatą na swoim terenie, dystrybuują pieniądze przekazywane z budżetu państwa i dokładają do nich własne środki.

Ranking sporządzony przez evidenceinstitute.pl spośród innych wyróżnia się tym, że opiera się o obiektywne dane dotyczące warunków i efektów nauczania. Edukacja na najwyższym poziomie nie zawsze oznacza najwyższe wyniki z egzaminów, dlatego pod uwagę bierze się także wysiłek szkół – jakość nauczania.

Partnerem rankingu jest pismo samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA.

Najnowsze artykuły