Opole powitało chiński nowy rok

Za organizacją obchodów stoi już od 11 lat Instytut Konfucjusza, działający przy Politechnice Opolskiej. Tym razem odbył się koncert chińskiej grupy Gansu Dance Troupe National Orchestra.

Zorganizowano go w Państwowej Szkol Muzycznej im. Fryderyka Chopina, a na celu miał przybliżenie mieszkańcom Opola chińskiej kultury. Gwiazdą była działająca od 1961 roku grupa, której członkowie tworzą i wykonują utwory muzyczne i taneczne związanych z Jedwabnym Szlakiem i tematyce poświęconej buddyjskiej świątyni Dunhuang.

Wielokrotnie nagradzani artyści, którzy odwiedzili wiele krajów, wykonali klasyczny dramat taneczny pod tytułem “Jedwabny szlak”. Przedstawienie to poprzedził występ Chóru Politechniki Opolskiej.

Przed koncertem Gansu Dance Troupe National Orchestra nagrodę za propagowanie współpracy z Chinami „Kryształowy Most” odebrał prof. Jerzy Skubis. Walnie przyczynił się on do powstania w Opolu  Instytutu Konfucjusza i cały czas działa na rzecz współpracy polsko-chińskiej.

Z kolei tytuł Honorowego Obywatela Opola odebrał Yingnan Sun, główny specjalista ds. międzynarodowych w Instytucie Konfucjusza.

Najnowsze artykuły