Opole rezygnuje z miejskiego Sylwestra

W tym roku miejska impreza się nie odbędzie. Powodem są gigantyczne koszty organizacji oraz energii. Zamiast tego miasto stawia na miesięczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie dwa razy tańszy i znacznie dłuższy.

Organizacja miejskiej imprezy sylwestrowej to wydatek między 200 a 300 tysięcy złotych za kilkugodzinną zabawę. Biorąc pod uwagę szalejące ceny wywołane inflacją to spore obciążenie dla budżetu miasta. Stąd decyzja o rezygnacji z imprezy. Nie oznacza to jednak, że Opole całkowicie rezygnuje z jakichkolwiek imprez dla opolan w grudniu.

Miasto będzie chciało kolejny raz zorganizować Jarmark Bożonarodzeniowy. To wydarzenie trwające praktycznie cały miesiąc i zapewniające rozrywkę mieszkańcom codziennie. Do tego dochodzą też weekendowe atrakcje i niesamowity klimat.

Nie bez znaczenia są też koszty. Kilkugodzinna zabawa pod chmurką podczas Sylwestra to wydatek nawet 300 tysięcy złotych. Za połowę tej ceny, czyli 150 tysięcy złotych można zorganizować Jarmark Bożonarodzeniowy. W tej sprawie prezydent Opola będzie się jeszcze zwracał do Rady Miasta.

Najnowsze artykuły