REKLAMA

REKLAMA

Opole solidarne z walczącymi o wolność Białorusinami. Dziś akcja na Rynku

Dziś na Rynku opolanie będą mogli wyrazić poparcie dla ruchów wolnościowych na Białorusi oraz sprzeciw wobec agresji i represji stosowanym wobec pokojowych demonstrantów. Do udziału w akcji zapraszają  Fundacja im. Romana Kirsteina we współpracy z Miastem Opole, Urzędem Marszałkowskim, Stowarzyszeniem Opolskie Lamy, Nokia Studio, Igimedia oraz Fundacją Horyzont.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00. Najmłodsi mieszkańcy miasta będą rysowali obrazki z życzeniami wolności dla białoruskich dzieci. Dla opolan przygotowano również ramkę, w której będą mogli się sfotografować, a zdjęcie umieścić na profilu społecznościowym. Na miejscu czekać będzie również plansza do wpisywania słów poparcia dla Białorusinów.

O godzinie 20:15 nastąpi finał akcji – wówczas zostanie wyświetlona wypowiedź Andżeliki Borys, Prezes Związku Polaków na Białorusi oraz animacja z hasłami poparcia. Efekty tych działań zostaną przeniesione w formie filmów i animacji do mediów społecznościowych.

Zmieni się także nieco krajobraz na ul. Krakowskiej – trąby w ten weekend będą biało-czerwono-białe,  co ma symbolizować walkę o wolność Białorusinów.

Najnowsze artykuły