Opole szykuje się do budowy Centrum Przesiadkowego Opole Południe

Już niedługo miasto ogłosi przetarg na budowę ważnej dla mieszkańców i turystów inwestycji. Przy moście im. Joachima Halupczoka przy ulicy Krapkowickiej powstanie zapowiadany parking, który będzie dawał możliwość postoju około 350 pojazdom.

Oprócz 350 pojazdów osobowych, na parkingu powstanie 16 miejsc zlokalizowanych blisko mostu im. Joachima Halupczoka dla osób niepełnosprawnych oraz 11 miejsc dla motocykli. Ponadto znajdzie się 8 miejsc dla autokarów. Pomyślano także o kierowcach pojazdów elektrycznych, dla których będą dostępne cztery stacje do ładowania. 

Od strony ulicy Krapkowickiej zaprojektowana została też pętla dla autobusów komunikacji miejskiej, gdzie znajdować się będą dwa przystanki. Stworzone zostaną dwa zjazdy, co ma pozwolić na zwiększoną przejezdność autobusów przegubowych. 

Projektanci stworzyli też plan połączenia nowych chodników z chodnikiem, który już znajduje się w rejonie skrzyżowania z ulicą Bolkowską. Oprócz tego mają powstać też bariery energochłonne, a cały teren parkingu ma być oświetlony.

Na parkingu nie będzie się też gromadzić woda. Wszystko dzięki zaprojektowanym wspustom do kanalizacji deszczowej oraz drenażom, których zadaniem będzie odprowadzanie wody do tej kanalizacji.