Opole z tytułem Symbol Polskiej Samorządności 2022

Oficjalne wręczenie wyróżnienia “Symbol Polskiej Samorządności 2022” nastąpiło podczas uroczystej Gali Finałowej w Katowicach w Hotelu Monopol. W imieniu Opola odebrała je zastępca prezydenta miasta Małgorzata Stelnicka.

Opole do konkursu zgłosiło inwestycje świadczące  o trosce o jakość życia mieszkańców i zrównoważony rozwój miasta ze szczególną dbałością o środowisko – podkreśla Małgorzata Stelnicka.

Wśród zgłoszonych projektów były:

  • Kamionka Piast
  • Czysta komunikacja miejska
  • Rewitalizacja ulicy Krakowskiej wraz podwórkami i budową Centrum Aktywizacji Społecznej
  • Park 800 – lecia
  • Toyota Park
  • Wybieg dla dużych kotów w opolskim ZOO

„Dzięki udziałowi w programie Symbol wiele firm i instytucji potwierdziło swoją najwyższą jakość, ugruntowało swój wizerunek i nawiązało wiele kontaktów biznesowych. Od lat staramy się wśród Laureatów budować dobre relacje, poczucie wspólnoty i niewątpliwej dumy z przynależności do grona najlepszych podmiotów w Polsce. Niezmiernie cieszymy się, że także i Państwo są częścią tej rodziny” – czytamy w liście gratulacyjnym, który podpisał redaktor naczelny Monitora Rynkowego i Monitora Biznesu, Jakub Lisiecki.

Symbol to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. Zdobycie tytułu Symbol daje szereg uniwersalnych korzyści: wzmacnianie wizerunku, przyciąganie odbiorców, budowanie przewag i zdobywanie nowych kontaktów. W ciągu ostatnich 11 lat jego laureatami zostało ok. 500 instytucji. Wśród dotychczas wyróżnionych samorządów były m.in: Katowice, Częstochowa, Grodzisk Mazowiecki czy Ostrowiec Świętokrzyski.

Organizatorem programu Symbol jest PubliCity Media Group, wydawca Monitora Biznesu, Monitora Rynkowego oraz serwisu MonitorRynkowy.pl

Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją objęło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy RP, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Polska Izba Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły