Wybory. Opole za Rafałem Trzaskowskim!

Podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich w Opolu zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski.

Widać u nas ogromną mobilizację i chęć zmiany na stanowisku Prezydenta RP – ocenia Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już dane z 27 168 na 27 230 komisji wyborczych. W całym kraju zwyciężył ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, który zdobył 43,67% głosów. Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał z kolei 30,34%. Te wyniki niewiele odbiegają od prezentowanych wczoraj danych sondażowych, kiedy to kandydatów, którzy za 2 tygodnie zmierzą się w drugiej turze wyborów dzieliło ok. 11% różnicy głosów.

Przed nami zdecydowanie dwa emocjonujące tygodnie i zacięta walka w drugiej turze. Dziękuję za każdy oddany w Opolu głos i proszę o jeszcze większą mobilizację 12 lipca – dodaje Arkadiusz Wiśniewski.

Jak podaje PKW, w stolicy województwa opolskiego zdecydowanie wygrywa Rafał Trzaskowski z wynikiem 45,73%. Andrzej Duda w Opolu zdobył 26,57% głosów. Wynik trzeciego w kolejności Szymona Hołowni w Opolu to 16,15% i nie różni się znacząco od wyniku ogólnopolskiego, który jest na poziomie 13,69%. W Opolu zagłosowało 65760 osób, co przekłada się na 67% frekwencję.

W całym województwie opolskim w pierwszej turze zwyciężył Andrzej Duda, który uzyskał 40,46% głosów. Za nim uplasował się Rafał Trzaskowski z wynikiem 31,8%, a trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia z poparciem wysokości 16,64%. Frekwencja na Opolszczyźnie wyniosła 51,47%.

Najnowsze artykuły