Opole zawiesza opłaty za parkowanie

Od 18 marca do odwołania zawieszona będzie strefa płatnego parkowania w Opolu. Ma to usprawnić poruszanie się mieszkańców w mieście oraz poprawić bezpieczeństwo – pozwoli uniknąć dotykania parkomatów i przenoszenia koronawirusa.  

Każdego dnia roboczego wydawanych jest w Opolu ponad 6000 biletów parkingowych, co oznacza, że średnio z jednego urządzenia korzysta około 50 osób. To bezsprzecznie niesie za sobą potencjalne zagrożenie zarażenia wirusem.

– Mamy nadzwyczajną sytuację w związku z rozwijającą się pandemią.  Zdecydowaliśmy m.in. że rzadziej kursują autobusy MZK, a chcemy umożliwić mieszkańcom normalne funkcjonowanie w tym czasie – tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

– Kontrolerzy, którzy są zatrudnieni w Zakładzie Komunalnym, przestaną sprawdzać czy mamy zakupiony bilet parkingowy – dodaje Sebastian Paroń, wiceprezes zakładu.

Parkomaty będą w tym czasie nieczynne, a parkowanie w strefie A i B jest do odwołania bezpłatne. W okresie wyłączenia strefy nie będzie możliwości wrzucenia monet. Na ekranie pojawi się napis „parkomat nieczynny”, ale nie jest to związane z jego awarią.

Jak zaznaczają władze miasta, to ten moment i okoliczności, które usprawiedliwiają wybór samochodu, jako środka lokomocji w mieście zamiast komunikacji zbiorowej.

https://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/228027501926925/

Najnowsze artykuły