Opole przekazało rzeczy na licytację dla WOŚP

Piłka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, nocne zwiedzanie ZOO, rejs po Odrze – to tylko kilka z proponowanych przez Miasto Opole atrakcji do wylicytowania na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 12 stycznia zagra już po raz 28., także w Opolu.

Doceniamy to, co WOŚP robi przez te już prawie trzy dekady i jak zwykle chcemy się aktywnie włączyć, przekazując interesujące rzeczy, które zwiększą konto orkiestry. Tym razem zbieramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej – mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski. – Będzie możliwość wylicytowania kilkugodzinnego rejsu Odrą. Myślę, że bardzo atrakcyjna, pokazująca miasto z innej zupełnie strony. Osobiście też popłynę w tym rejsie – dodał.

Atrakcji będzie znacznie więcej, a do takich z pewnością możemy zaliczyć wylicytowanie nocnego zwiedzania opolskiego ogrodu zoologicznego.

– Zwiedzanie rozpoczniemy już po zamknięciu ogrodu – tłumaczy przedstawicielka naszego zoo Anna Włodarczyk. – W zależności od pogody potrwa kilka godzin. Zaobserwujemy z bliska zwierzęta w zupełnie innej aktywności niż w ciągu dnia. Odwiedzimy na przykład aktywne po zmroku lemury, duże koty czy sowy, które właśnie wtedy zaczynają się szczególnie uaktywniać. Zobaczymy też nocne małpy ponocnice. Wtedy biegają, żerują i pohukują – mówi.

Miasto Opole ma także do wylicytowania wspaniałe atrakcje sportowe. Ciekawi jesteśmy, jaką cenę osiągnie piłka z autografem Honorowego Obywatela Opola Kuby Błaszczykowskiego, będzie też możliwość wylicytowania piłki z podpisami naszych gwardzistów, nie zabraknie koszulek sportowych czy kalendarzy, a nawet kielni z budowy Opolskiego Parku Sportu. Przygotowane też zostaną zaproszenia na opolskie obiekty oraz zaplanowano dzień meczowy z Odrą Opole, koszulki sportowe, kalendarze.

W Muzeum Polskiej Piosenki melomani mogą wylicytować dwie godziny pobytu w edukacyjnym studiu nagrań z Jarosławem Wasikiem, nie tylko dyrektorem MPP, ale przede wszystkim znanym wokalistą.

Najnowsze artykuły