Opolscy koszykarze wicemistrzami Polski

Politechnika Opolska miała w tym roku bardzo mocny skład na Akademickie Mistrzostwa Polski. Akademicy zdobyli srebrny medal na tej imprezie, a w klasyfikacji uczelni technicznych – sięgnęli po złoto.

Opolski zespół przed turniejem był stawiany w gronie faworytów do medali. Presja na koszykarzach Politechniki nie zrobiła wielkiego wrażenia. Zawodnicy z sezonu 2020/21 przy wsparciu Mateusza Szlachetki z ekstraklasowego Śląska Wrocław czy Szymona Kiwilszy z WKK Wrocław do finału awansowali z tylko jedną przegraną.

Tam zmierzyli się z głównym faworytem – Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. Właśnie z tą drużyną opolanie przegrali swój jedyny do tego momentu mecz. Napakowany ekstraklasowymi koszykarzami (w tym Marcelem Ponitką, który ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski i jest jednym z najlepszych obrońców w naszym kraju) skład pokonał Politechnikę Opolską w finałowym meczu 108:76.