Opolscy kryminalni zatrzymali podpalacza
Kryminalni z Opola ustalili i zatrzymali 33-latka, który na przełomie kilkudziesięciu dni podpalił bale słomy na terenie powiatu opolskiego. Swoimi działaniami spowodował szkodę na blisko 83 000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 5 zarzutów zniszczenia mienia. 33-letni mieszkaniec powiatu opolskiego został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
Mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie licznych bali słomy poprzez ich podpalenie. Pierwszą informację o tych pożarach funkcjonariusze otrzymali już pod koniec zeszłego roku. Wtedy to nieznany na tamten moment podpalacz zniszczył 200 bali słomy. Kilka dni później doszło do zniszczenia kolejnych bali. Łącznie policjanci otrzymali 5 zawiadomień o podpaleniu, gdzie pokrzywdzeni swoje straty oszacowali łącznie na kwotę prawie 83 000 złotych.
Od początku sprawami zajmowali się kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, zeznania pokrzywdzonych i świadków, zabezpieczyli ślady. W wyniku ich pracy operacyjnej ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzewanego.






![Z Pragi do... więzienia, czyli opolscy łowcy głów znów w akcji [ZDJĘCIA] 81-340800](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/02/x81-340800-150x150.jpg.pagespeed.ic.XAQBQD4kmI.jpg)

