Opolscy żołnierze już służą na granicy!

Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej już służą na granicy. Ich zadaniem było stworzenie polowego punktu magazynowego, w którym mają żywić się żołnierze strzegący granicy.

W środę oficjalna strona Opolskiej Brygady poinformowała o wydaniu blisko 55 ton żywności na potrzeby żołnierzy. – Praca w polowym punkcie magazynowym rozpoczyna się jeszcze przed świtem, a kończy w późnych godzinach wieczornych. Zwykle jako pierwsi pojawiają się dostawcy świeżego pieczywa, a w kolejnych godzinach do kontenerów chłodniczych trafiają produkty mięsne, nabiał, warzywa oraz owoce – przyznaje kapitan Piotr Płuciennik.

Zadaniem magazynierów jest kontrolowanie przyjętej żywności oraz prowadzenie całej ewidencji. W godzinach popołudniowych rozpoczyna się załadunek jedzenia, które rozwożone jest po kuchniach polowych i stacjonarnych. Ostatnio rozszerzono też zakres obowiązków opolskich żołnierzy, którzy mieli za zadanie rozwinąć punkt tankowania dla pojazdów z innych jednostek wojskowych działających na granicy. 

23 listopada pracę żołnierzy w polowym punkcie magazynowym nadzorował dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej generał brygady Maciej Siudak. Dowódca zapoznał się na miejscu z organizacją pracy, zapleczem technicznym oraz warunkami socjalno–bytowymi żołnierzy – dodaje kapitan.