REKLAMA

REKLAMA

Opolska Policja przeprowadziła akcje „Smog” i „Nie zabijaj”

W ich ramach funkcjonariusze sprawdzali stan pojazdów oraz informowali o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

W trosce o środowisko zorganizowano akcję Smog na całej Opolszczyźnie, a uczestniczyli w niej także funkcjonariusze Komendy Miejskiej. W sumie policjanci sprawdzili blisko 1000 samochodów. Kontrole dotyczyły przede wszystkim stanu technicznego pojazdów, głównie pod kątem przepisów związanych z ochroną środowiska. W ciągu jednego dnia zatrzymano ponad 20 dowodów rejestracyjnych. Nieprawidłowości dotyczyły wycieku płynów eksploatacyjnych oraz nadmiernej emisji spalin.

W Opolu KMP prowadziło tez działania pn. ,,Nie zabijaj”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominali o zasadach poruszania się pieszym i kierowcom. To niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza o tej porze roku.

Jesień i zima to często śliska nawierzchnia i coraz szybciej zapadający zmrok. To wpływa na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze uczulali uczestników ruchu, aby skupiali się na tym co dzieje się na drodze. Zwracali uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożność przy przejściu dla pieszych czy „ściąganiu” nogi z gazu i dostosowaniu prędkość do warunków na drodze.

Apelowano do pieszych, aby dali kierującym szansę lepszej widoczności i nosili odblaski. Pieszy wyposażony odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości 120 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. Niezwykle ważne jest też pamiętanie o obowiązkach: pieszy nie może wtargnąć na jezdnię lub wejście przed nadjeżdżający pojazd.

Pamiętajmy, że te zasady obowiązują nas codziennie! Podobnie jak dbanie o środowisko naturalne!

Fot. Komenda Miejska Policji w Opolu

Najnowsze artykuły