Opolski Bank Żywności ma nową siedzibę

Obiekt przy ul. Berylowej 8 w dzielnicy Grotowice został wybudowany od podstaw. Mieszczą się w nim magazyn, chłodnia i mroźnia, a także pomieszczenia biurowe.

– Teraz możemy przechowywać więcej produktów, również te, które wymagają mrożenia. To pozwoli nam na bardziej profesjonalną działalność – mówi Jan Burniak, prezes Opolskiego Banku Żywności. – Nowy budynek był nam bardzo potrzebny. Do tej pory użytkowaliśmy obiekty Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Luboszycach. Urząd się jednak rozbudowuje. Zmniejszano nam więc powierzchnie, zlikwidowano chłodnię, a na końcu została tylko powierzchnia magazynowa. Musieliśmy szukać nowej lokalizacji. Jedynym sposobem, aby realizować założenia naszej działalności, była budowa nowej placówki.

Inwestycja została sfinansowana z dotacji przyznawanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budowa nowej siedziby kosztowała 2,5 mln zł.

– Działkę nieodpłatnie przekazał nam prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski – zaznacza Jan Burniak. – Mieliśmy do wyboru trzy lokalizacje, ale wybraliśmy tę, która pozwoli nam działać najsprawniej. Od 4 stycznia produkty są odbierane już z naszego adresu przy ul. Berylowej.