REKLAMA

REKLAMA

Opolski Festiwal Fotografii. Przed nami finał!

W piątek (18.10) oraz sobotę (19.10) odbędzie się w Opolu aż dziewięć wystaw i trzy spotkania autorskie. Tym samym stolicą polskiej fotografii będzie nasze miasto.

Fundacja 2.8, organizator imprezy, przygotowała kilka niezwykłych atrakcji dla fanów fotografii różnej formy. Na początek piątkowego dnia zaprasza wszystkich na godzinę 17.30 do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu (ul. Minorytów 3). Wówczas rozpocznie się wernisaż Tomasza Walczaka, zatytułowany „Aury Śladów”.

Z kolei o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Minorytów 4) otworzona zostanie wystawa “Książki fotograficzne”. Zaprezentowane zostaną wybrane publikacje albumowe, które zapoczątkują kolekcję Polskich Wydawnictw Fotograficznych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej ma powstać zbiór prezentujący aktualną ofertę na polskim rynku wydawniczym w tej dziedzinie.

Jednocześnie odbędzie się spotkanie z Adamem Tuchlińskim i promocja książki “I Love You All the Time” oraz z Hubertem Humką, autorem Death Landscapes”.

Na zakończenie uczty fotograficznej w Opolu w sobotę czeka nas prawdziwa uczta. Warto wybrać się do Galerii Sztuki Współczesnej (Plac Teatralny 12), gdzie o godz. 16.00 rozpoczyna się wernisaż Michał Łuczak zatytułowany „11.41 – Artefakty”.

Z kolei w Muzeum Śląska Opolskiego (ul. Mały Rynek 7a) zaprezentuje się kilku artystów fotografików. Od 17.00 można zobaczyć prace Krzysztofa Millera („Rok 1989“), Adama Tuchlińskiego („I Love You All the Time“), Krzysztofa Gołucha („Hotel“), Michała Siarka („Alexander“), Huberta Humka („Death Landscapes“) oraz Tytusa Grodzickiego („Deglet Nour”).

Z kolei na godz. 18.00  zaplanowano spotkanie z Waldemarem Gorlewskim i Katarzyną Puchalską, kuratorami wystawy Krzysztofa Millera „Rok 1989”.

Najnowsze artykuły