Opolski policjant wygrał plebiscyt ,,Książki Roku”

,,Czas Wagi” sierż. sztab. Aleksandra Sowy otrzymał miano ,,Najlepszej książki na lato 2020”. Tytuł ten przyznany został przez portal Granice.pl. To już drugie takie wyróżnienie z rzędu. W zeszłym roku czytelnicy zagłosowali na jego książkę ,,Gwiazda Oriona”.

Książka policjanta to kontynuacja cenionej i nagradzanej serii o policjancie Emilu Stomporze. Tym razem akcje dzieje się w latach 90-tych. Przed głównym bohaterem między innymi zadanie odnalezienia porwanej dziewczyny, ale i wiele innych wyzwań.

Plebiscyt „Książki Roku” organizuje od dwunastu lat portal Granice.pl. To najstarszy internetowy konkurs tego typu w Polsce. Spośród wszystkich kryminałów rywalizujących w tegorocznej edycji plebiscytu, najwięcej głosów internautów zdobył ,,Czas Wagi” Aleksandra Sowy. W plebiscycie oddano łącznie ponad 50 tysięcy głosów. Autor nie kryje radości ze zwycięstwa w plebiscycie, zwłaszcza, że to drugi taki tytuł z rzędu. Cieszy się też, że czytelnikom spodobały się dalsze losy jego głównego bohatera.

Sierż. sztab. Aleksander Sowa służbę w opolskiej policji pełni od 2012 roku. To nie tylko funkcjonariusz opolskiego garnizonu policji, ale także autor m. in. powieści obyczajowych i motoryzacyjnych.

“Czas Wagi” – opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się dużym uznaniem czytelników. Tym razem nasz policjant przenosi nas w świat zorganizowanej przestępczości. Akcja dzieje się w Polsce schyłku XX wieku. Emil Stompor musi między innymi rozwikłać zagadkę porwania.

W książkach Aleksandra przewijają się jego zainteresowania i hobby. Jako policjant patrzy krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie. Czytelnicy doceniają rzetelność i wiarygodność jego powieści. Do tej pory wydał 29 książek i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy niezależnych w Polsce.

Najnowsze artykuły