Opolski Rower Miejski wraca. Miasto ogłosiło przetarg
Urząd Miasta ogłosił przetarg na uruchomienie oraz obsługę Opolskiego Roweru Miejskiego (ORM). Opole chce by system działał do końca 2028 roku i obejmował 100 rowerów standardowych oraz 100 rowerów elektrycznych. Ostateczne szczegóły funkcjonowania roweru miejskiego poznamy po zakończeniu postępowania przetargowego
Rowery będą spełniały standard tzw. czwartej generacji. Oznacza to wyposażenie ich w elektroniczne zamki oraz moduły GPS, dzięki którym możliwe będzie pozostawienie roweru nie tylko przy stacji, ale także w innym dogodnym miejscu, np. pod domem. Rozwiązanie ma ułatwić pokonywanie tzw. „ostatniej mili”, czyli dojazdu z przystanków komunikacji miejskiej do bardziej oddalonych części miasta czy atrakcji turystycznych.
W ramach zamówienia operator będzie musiał dostarczyć aplikację dla użytkowników, system zarządzania oraz stworzyć 12 stałych stacji i 25 miejsc postojowych wyposażonych w stojaki w kształcie odwróconej litery „U”. Do jego obowiązków należeć będzie także serwisowanie rowerów, wymiana akumulatorów w pojazdach elektrycznych oraz dbanie o dostępność rowerów w systemie.
System umożliwi wyjazd poza teren działania ORM, między innymi do Turawy. Użytkownik będzie jednak zobowiązany do zwrotu roweru na terenie działania systemu w ciągu 24 godzin.
Cennik przewiduje bezpłatne korzystanie z roweru przez pierwsze 20 minut. Za przejazd od 21 do 60 minut użytkownik zapłaci 2 złote, natomiast każda kolejna godzina kosztować będzie 4 złote.
Wykonawca będzie miał maksymalnie 60 dni od podpisania umowy na uruchomienie systemu. Krótszy czas realizacji ma być dodatkowo premiowany w przetargu. Takie są założenia przetargu. Ostateczne szczegóły funkcjonowania roweru miejskiego poznamy po zakończeniu postępowania przetargowego








