Opolskie lwy wyruszyły w podróż. Na początek do „Karolinki”

Dwie naturalnych rozmiarów figury lwów, które do dzisiaj stały przed opolskim ratuszem, wyruszyły w pierwszą podróż! Celem jest promocja pięknego opolskiego zoo, do którego po ćwierć wieku (od powodzi w 1997 roku) wróciły te królewskie zwierzęta.

Przez kolejny miesiąc będą strzegły Centrum Handlowego „Karolinka”, a w kolejnych tygodniach odwiedzą m.in. zamek w Mosznej czy Jurapark w Krasiejowie.

W przepiękne, iście królewskie, szaty ubrał je opolski artysta plastyk Ignacy Nowodworski – absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dominujące kolory to ultramaryna i złoto nawiązujące do oficjalnych barw miasta.

Przypomnijmy, że według National Geographic opolski ogród zoologiczny jest trzecim najładniejszym w Polsce. Ponad 10,5 tysiąca osób odwiedziło w miniony weekend opolski ogród zoologiczny. W niedzielę padł rekord, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających w ciągu jednego dnia.

Opolskie zoo jest otwarte codziennie w godz. 10-18. Dostępne są już wnętrza pawilonów oraz place zabaw, otwarta jest także gastronomia.