Opolskie TBS szykuje kolejne inwestycje

Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Opolu ogłosiło przetarg na budowę dwóch kolejnych osiedli. Tym razem w Winowie i przy ul. Wrocławskiej.

Zakończyła się budowa mieszkań w budynkach przy ul. Oleskiej, a kolejne czterokondygnacyjne budynki powstaną na terenie przy ul. Prószkowskiej, pomiędzy Wójtową Wsią a Winowem. Wybudowanych ma tam zostać około 150 mieszkań. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze wiosną bieżącego roku.

Z kolei przy ul. Wrocławskiej ma powstać osiedle, na które złoży się osiem budynków o różnej wysokości. W pierwszym etapie zrealizowane mają być cztery bloki: trzy-, cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjne. Będą w nich w sumie 144 mieszkania wraz z garażami wielostanowiskowymi.

Osiedle ma być zlokalizowane na terenie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Domańskiego (za stacją Shell) i Kanałem Ulgi. Ponieważ to teren zalewowy, budynki mają być osadzone na palach umieszczonych głęboko w ziemi, a parking ma się znajdować na poziomie zero. W tym przypadku OTBS poszukuje podmiotu, który przygotuje kompletną dokumentację wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Potem możliwe będzie ogłoszenie przetargu. Budowa tego osiedla ma się rozpocząć w drugiej połowie 2021 roku.

Budynki powstaną w oparciu o warunki najmu, jakie proponuje OTBS. Zainteresowany wpłaca 30 procent kosztów budowy, dodatkowo wnosi co najmniej 6-miesięczną kaucję, a potem opłaca czynsz. Jednocześnie mieszkańcy Opola będą mogli liczyć na dopłaty do czynszu w nowych mieszkaniach.