Opolskie uczelnie łączą siły
Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska łączą siły w projekcie, który ma wzmocnić międzynarodowy potencjał opolskiej nauki i stworzyć w regionie bardziej przyjazne, profesjonalne i dostępne środowisko dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy.
W piątek, 29 maja o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Opolskiego podpisana będzie umowa partnerska pomiędzy Uniwersytetem Opolskim a Politechniką Opolską dotycząca realizacji projektu „Opolska Sieć NAWA-EURAXESS – budowa przyjaznego środowiska dla zagranicznych naukowców w województwie opolskim”. Umowę podpiszą rektorzy obu uczelni: prof. dr hab. Jacek Lipok, rektor Uniwersytetu Opolskiego, oraz dr hab. inż. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
– To ważny krok w stronę budowania regionalnego systemu wsparcia dla zagranicznych badaczy, doktorantów i ich rodzin — od pierwszego kontaktu z uczelnią, przez kwestie administracyjne i adaptacyjne, po integrację ze środowiskiem akademickim oraz lokalnym. Wspólne działania dwóch największych opolskich uczelni mają sprawić, że Opole będzie jeszcze bardziej rozpoznawalnym, otwartym i dobrze zorganizowanym miejscem do pracy naukowej, rozwoju kariery akademickiej i życia – powiedziała rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego, dr Iwona Święch-Olender.





![Opolskie ZOO – poznaj zwierzęta z serii NAJ! [Wideo] Zoo naj.00_07_06_03.Still003](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/04/xZoo-naj.00_07_06_03.Still003-150x150.jpg.pagespeed.ic.03FNTpXnzt.jpg)


