Opolskie uczelnie znów wypadły nieźle

Uniwersytet Opolski utrzymał miejsce w pierwszej dziesiątce uniwersytetów  w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024.  UO zajął tym razem 8. lokatę wśród uniwersytetów, ex aeqo z Uniwersytetem Śląskim i 26. pozycję wśród wszystkich uczelni w kraju. W rankingu awansowała Politechnika Opolska, która wśród uczelni technicznych uplasowała się na 13. miejscu i na 41. w zestawieniu ogólnym, co oznacza skok o sześć pozycji.

Wśród wszystkich uniwersytetów UO w tym roku wyprzedzili kolejno, licząc od miejsca pierwszego: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet SWPS.

UW i UJ to jednocześnie dwie najlepsze uczelnie wyższe w ogóle. A podium TOP 3 zamyka Politechnika Warszawska.

UO w tegorocznym rankingu zajął .3 miejsce pod względem publikacji naukowych. Na sukces uczelni złożyły się m.in. niezłe oceny poszczególnych kierunków kształcenia: Kosmetologia zajęła 3. miejsce w Polsce, politologia –  5. miejsce, kierunki teologiczne- 6., informatyka, pielęgniarstwo oraz architektura krajobrazu – 9., historia- 10 miejsce w Polsce.

Ranking Perspektyw bierze pod uwagę 31 wskaźników. Obejmuje wszystkie polskie uczelnie, które mają uprawnienia do nadawania tytułów doktora w co najmniej jednej dyscyplinie naukowej oraz posiada minimum 200 studentów stacjonarnych.

Rankingiem Perspektyw kieruje się tradycyjnie wielu maturzystów, to dla nich podpowiedź, gdzie warto studiować poszczególnie kierunki, z gwarancją dobrej jakości nauczania.

Najnowsze artykuły