Opublikowano ranking „Perspektyw”. U nas najlepsze LO III i Elektryczniak

Jak co roku fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych. W naszym regionie znowu prym wiodły Liceum Ogólnokształcące nr 3 i Zespół Szkół Elektrycznych.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie uplasowało się na 48. miejscu wśród „ogólniaków” w kraju. W pierwszej setce znalazło się również Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Marii Konopnickiej (64. miejsce).

Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki zajął 14. miejsce wśród techników. Na 29. uplasował się Zespół Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego „Grota”.

Szkoły były oceniane za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników z egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych. Dodatkowo technika były oceniane z wyników egzaminów zawodowych.

W tegorocznej edycji rankingu oceniono 1256 liceów i 1165 techników. Najlepszym ogólniakiem w kraju zostało liceum nr XIV im. Stanisława Staszica w Warszawie. Wśród techników liderem zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Ranking został przygotowany po raz 24.