Ostatni mecz Gwardii Opole przed własną publicznością.

Podopieczni Rafała Kuptela zagrają dziś ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością. Rywalami naszych szczypiornistów będzie MKS Kalisz.

Spotkanie w Stegu Arenie będzie pojedynkiem sąsiadów z tabeli PGNIG Superligi. Gwardia aktualnie zajmuje 10. miejsce. Z kolei nasz dzisiejszy rywal zajmuje dziewiątą lokatę. Warto jednak dodać, że oba zespoły mają tyle samo punktów. „Gang Kuptela” w tym sezonie sprawuje się nieco poniżej oczekiwań kibiców. Nie można jednak odmówić zawodnikom woli walki. Niestety, pierwsza część sezonu upływa pod znakiem gry w kratkę. To sprawia, że brązowy medalista z 2019 roku zajmuje tak odległe miejsce w tabeli.

Zawodnicy zdają sobie z trudnej sytuacji. Kapitan zespołu Mateusz Jankowski mówi wprost z klubowymi mediami, że wina leży po stronie zawodników:

Położenie w jakim się znajdujemy to tylko nasza niechlubna zasługa. Musimy wziąć odpowiedzialność na swoje barki i zrobić wszystko, aby poprawić naszą sytuację. Cieszy mnie zaangażowanie zespołu i waleczność jaką pokazaliśmy w meczu Pucharu Polski, ale dla nas najważniejsze jest piątkowe starcie. Chcemy zmazać plamę po ostatniej porażce i udowodnić, że Gwardia zawsze walczy do końca. Zespół z Kalisza to trudny przeciwnik, ale my musimy znaleźć sposób na ich obronę i za wszelką cenę wygrać- mówi obrotowy.

Niestety kibice wciąż nie mogą liczyć na najwyższą dyspozycję Wiktora Kawki. W poprzednich sezonach był jedną z „armat” w drużynie Rafała Kuptela. W tym wciąż dochodzi do siebie po zerwaniu wiązadeł:

-Jestem częścią Klubu i nie tak wyobrażałem sobie powrót po kontuzji. Dla mnie to także osobiście trudny moment. Robimy wszystko co tylko potrafimy, aby jak najlepiej przygotować się do starcia z Kaliszem. Pozytywnym akcentem było na pewno zwycięstwo w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław, ale największy sprawdzian czeka nas w piątek. MKS to drużyna, dla której ten sezon również nie układa się dobrze, ale zdajemy sobie sprawę jak wymagającym przeciwnikiem jest zespół z Wielkopolski. Wiemy, że nie jest to łatwe dla naszych kibiców, ale prosimy ich o wsparcie, ponieważ teraz jest ono wyjątkowo potrzebne- podkreśla rozgrywający Wiktor Kawka w rozmowie z klubową stroną.

Pojedynek Gwardii Opole z Energą MKS Kalisz dziś o 19:00 w Stegu Arenie

Najnowsze artykuły