Ostatni moment, aby zwiedzić wystawy w Łambinowicach

W piątek 30 czerwca po raz ostatni będzie można zwiedzić istniejącą obecnie ekspozycję w głównym gmachu łambinowickiej siedziby Muzeum. W tym dniu odbędzie się finisaż wystaw przed planowaną modernizacją obiektu.

To ostatnia możliwość na wzięcie udziału w finisażu pt. . „Coś się kończy, coś się zaczyna” i zapoznania się z trzema muzealnymi ekspozycjami: „W niewoli niemieckiej”, „Obozy jenieckie w Lamsdorf/Łambinowicach 1870–1945” oraz „Jeńcy polscy w ZSRR”.

– Budynek główny Muzeum od 1 lipca zamykamy na czas modernizacji. To ostatnia możliwość aby się zapoznać się z wystawami. Mimo, że temat jest trudny to dotyczy naszej lokalnej oraz międzynarodowej historii – dodaje Anna Chłądzyńska-Gądek z Sekcji Komunikacji i Wizerunku Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

Zwiedzanie odbywać się będzie bezpłatnie, w towarzystwie przewodnika od godz. 10.00 – kolejno co godzinę – do 14.00, kiedy nastąpi ostatnie wejście. Od lipca do dyspozycji publiczności pozostanie jedynie wystawa stała „Po wojnie. Obóz Pracy w Łambinowicach (1945–1946)” ulokowana w budynku dawnej wartowni.

– Ponadto do dyspozycji turystów dostępne będą wystawy plenerowe przez Muzeum oraz tereny poobozowe i nasza siedziba w Opolu – wyjaśnia Chłądzyńska – Gądek.

fot. archiwum muzeum

Najnowsze artykuły