Otwieramy kamionkę i sadzimy krokusy

W niedzielę o godz. 11.00 uroczyste otwarcie Kamionki Piast. Na zaniedbanym do niedawna terenie w Śródmieściu powstało atrakcyjne miejsce dla mieszkańców.

W programie wydarzenia jest mecz Urząd Miasta – Dziennikarze oraz turniej piłki nożnej dzieci. Poza tym odbędzie się pokaz psów sportowych, spacer nordic walking, sprzątanie dna akwenu oraz sadzenie 1500 krokusów ufundowanych przez Zakład Komunalny w Opolu. Każdy chętny będzie mógł odebrać darmową cebulkę i posadzić ją na terenie kamionki. To kolejna inicjatywa miejskiej spółki w myśl hasła #zieloneOpole.

Na Kamionkę warto przyjść i zobaczyć nowe miejsce. Do dyspozycji są ścieżki pieszo-rowerowe, plac zabaw i siłownia, park dla psów oraz całoroczne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Jest też stanica dla płetwonurków.

Prace na Kamionce Piast rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku od gruntownych porządków, a dziś szlaki pieszo-rowerowe wypełniają się spacerowiczami, biegaczami i rowerzystami. Planując układ ścieżek zachowano naturalny układ starodrzewia, które dzięki tej inwestycji zostało wyeksponowane. Punkty widokowe i altany oraz dwa miejsca piknikowe na pewno wiosną i latem będą tętnić życiem. Pojawiło się już całkiem sporo właścicieli czworonogów na świeżo wybudowanym wybiegu dla psów. Zyskali oni nowy teren do zabawy z pupilami. A entuzjaści rekreacji „pod chmurką” mogą już korzystać z siłowni, placu zabaw i boiska.

Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki nasadzono nowe drzewa i byliny, powstały też trawniki i dwa place zabaw dla najmłodszych. W między czasie zakończyła się też budowa boiska do piłki nożnej. Zlikwidowane zostały pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni, chociaż zachowano charakterystyczne filary. W tym miejscu powstał parking na 54 auta.

Nie zmienia to faktu, że Kamionka Piast pozostanie terenem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli, ale nadal będą z niej mogli korzystać nurkowie. To właśnie dla nich od strony ulicy Wapiennej powstała specjalna stanica, a także wspomniany pomost pływający.