Pamiętajcie. Nowe przystanki w okolicach dworca PKS

W związku z rozpoczęciem rozbiórki starego dworca PKS i budową nowoczesnego centrum przesiadkowego, autobusy MZK mają nowe przystanki.

Chodzi o te linie, które dotychczas zatrzymywały się na ul. 1 Maja w okolicy dworca PKS. Od dziś (20 stycznia) przystanek autobusowy został przeniesiony kilka metrów dalej  – bliżej skrzyżowania ulic 1 Maja i Kołłątaja (w kierunku Wyspy Pasieki).

Będzie on obsługiwał linie 5, 9, 13, 15, 21, 25, N1 i N15 (jadące m.in. w stronę osiedla AK). Z kolei linie autobusowe nr 3, 10, 11, 16 i N2 zatrzymujące się dotychczas przy dworcu PKS będą miały swój nowy przystanku przy ulicy Kołłątaja.

Sytuacja ta jest przejściowa i związana jest z budową centrum przesiadkowego Opole Główne. Na terenie dzisiejszego dworca PKS powstanie  czteropiętrowy budynek o powierzchni 13,5 tys. metrów kwadratowych. Na poziomie zerowym znajdzie się osiem stanowisk postojowych dla autobusów komunikacji pozamiejskiej i międzynarodowej. Na pozostałych trzech poziomach zaplanowano około 350 miejsc parkingowych. Ponad cztery tysiące metrów kwadratowych dachu zajmować będzie zieleń.

 

Najnowsze artykuły