REKLAMA

REKLAMA

Park 800-lecia rośnie w oczach

Prace w nowym parku idą pełną parą. Wytyczono już ścieżki rowerowe i alejki spacerowe, cały czas trwa nasadzenie drzew i krzewów.

Na 10-hektarowym, oświetlonym i monitorowanym terenie między Odrą i kanałem Ulgi powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, plac zabaw, strefa rodzinna i wypoczynkowa. Wszystko w otoczeniu zieleni: drzew, krzewów i kwiatów.

Pierwsza część parku jest regularnie zagospodarowywana. Wyznaczono już alejki, pojawiły się pierwsze ławki, przygotowywany jest grunt pod nasadzenia i trwa systematyczne sadzenie drzew i krzewów. Tych możemy się spodziewać naprawdę sporo, ponieważ na nową lokalizację czeka ich 2,7 tysiąca. Co więcej w nowym parku, który będzie sąsiadował z tym na Wyspie Bolko powstanie łąka kwiatowa – raj dla pszczół, trzmieli i innych zapylaczy.

W obrębie pierwszej części parku powstała już część alejek spacerowych, kolejne są w realizacji bądź na nią czekają. Są także pierwsze ciągi komunikacyjne dla rowerzystów, czy rolkarzy. Docelowo dla amatorów aktywnego spędzania czasu powstanie parkour.

W kolejnych etapach przy alejkach staną kolejne ławki, będzie też oświetlenie. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których powstanie plac zabaw. Z kolei rodzinne spędzanie czasu ułatwią specjalne ławki i stoły piknikowe.

Najnowsze artykuły