Parking przy ul. Kołłątaja został uporządkowany

Zakład Komunalny uruchamia kolejny parking. Tym razem przy ulicy Kołłątaja za hotelem Mercure. Teren już został uporządkowany, pojawiły się nasadzenia oraz zamontowano stojaki na rowery. Miejsce będzie dostępne w szczególności dla kierowców, którzy potrzebują zaparkować tymczasowo w centrum miasta.

Do tej pory teren funkcjonował jako tzw. “dziki parking”. Teraz pojawiły się m.in. nasadzenia, które maja stanowić strefę buforowa pomiędzy samochodami a pobliskimi zabudowaniami. Docelowo wyznaczone zostaną także miejsca dla samochodów parkujących, co znaczne uporządkuje te przestrzeń – mówiła Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Parking przy ul. Kołłątaja będzie objęty obowiązkową opłatą. Wprowadzona ona zostanie od jutra (1 kwietnia). Cennik parkowania prezentuje się następująco: za pierwszą godzinę zapłacimy 3,50 zł. Druga godzina będzie o złotówkę tańsza a każda kolejna będzie jednakowo płatna 2 złote. Cennik parkingu obowiązuje niezmiennie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Istnieje także możliwość wykupienia biletu dobowego. Jego koszt to 25 zł.

Co ważne,parking nie należy do miejskiej strefy płatnego parkowania, nie obowiązują na nim abonamenty ani bilety zakupione w parkometrach SPP.

Opłaty będą uiszczane w parkomacie, a obsługiwać będzie je zewnętrzna firma, takie rozwiązania już istnieją na innych parkingach zarządzanych przez Zakład Komunalny i się sprawdzają – przekazała Aldona Jankowska, specjalista ds. parkingów Zakładu Komunalnego w Opolu.

Jak zaznaczają przedstawiciele Zakładu Komunalnego, miejsce to przystosowane będzie głównie do tymczasowego parkowania. Dla osób, które muszą zostawiać swój pojazd na dłużej, do dyspozycji jest parking w Centrum Przesiadkowym Opole Główne. Obiekt oferuje 350 miejsc na trzech poziomach. Parking czynny jest całą dobę. Godzina parkowania kosztuje 3 złote, więc opłata jest niższa niż w strefie płatnego parkowania w okolicy, czyli strefie A, gdzie za godzinę postoju trzeba zapłacić 4,40 zł. Opłata pobierana jest według dwóch taryf, tj. 8:00 – 17:00 oraz 17:00 – 8:00.