Patryk Stasiak nowym prezesem Zakładu Komunalnego

Patryk Stasiak, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, od 1 kwietnia zastąpi na stanowisku prezesa Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. Andrzeja Czajkowskiego. Powołała go dzisiaj Rada Nadzorcza spółki.

Nowego prezesa czekają spore wyzwania, ponieważ budowana jest nowa, wieloletnia strategia spółki. Związane jest to na przykład z czekającą nas budową stadionu miejskiego, zarządzaniem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, które ma trafić właśnie pod skrzydła Zakładu Komunalnego, a także przyszłą i konieczną budową nowego Cmentarza Komunalnego. Zadaniem wybranego prezesa będzie sprawna koordynacja i współpraca między miastem i spółką oraz wyzwania związane z gospodarką odpadami w naszym mieście oraz budową nowej instalacji.

– Najważniejszy cel na teraz to zapewnienie mieszkańcom prawidłowego odbioru odpadów za możliwie najniższą cenę – powiedział nowy prezes zaraz po nominacji.

Patryk Stasiak ma 39 lat. Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ukończył studia MBA na wydziale Zarządzanie, Informatyka i Finanse o kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Na Politechnice Opolskiej studia magistersko-inżynierskie o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Ostatnio przez ponad 2 lata był dyrektorem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Wcześniej piastował m.in. funkcje: Regionalny Kierownik Sprzedaży DAF TRUCKS WTC Sp. z o.o. oraz Doradca Handlowy RENAULT TRUCKS – TUBEK Sp. z o.o.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły