Pierwsi lokatorzy już przeprowadzeni do nowego DPS

Rozpoczęło się przeprowadzanie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów do powstałego w sąsiedztwie nowego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, także tych wymagających pełnej opieki.

Nowy dom będzie zamieszkiwało około 100 pensjonariuszy. Do ich dyspozycji są pokoje głównie 1 i 2-osobowe z węzłami sanitarnymi. W DPS mieszczą się także stołówka z zapleczem kuchennym, gabinety: fizykoterapii, hydroterapii, masażu, lekarskie, zabiegowe, sala dziennego pobytu oraz kaplica. Zagospodarowano również teren zewnętrzny, gdzie powstały miejsca do rekreacji i integracji.

To ważna inwestycja. Całodobowa opieka nad seniorami jest konieczna ponieważ przybywa seniorów w Opolu, a stary DPS ma już swoje lata, stąd decyzja o budowie nowego Domu Pomocy Społecznej.  To też rodzaj okazania wdzięczności pokoleniu, które przez lata pracowało w Opolu i rozwijało miasto – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola.

W dzisiejszej przeprowadzce pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu. Oficjalne otwarcie DPS nastąpi 17 czerwca.

Najnowsze artykuły