Pierwsza Testerka Atrakcji wykonała swoją pracę

Ponad tysiąc osób z całej Polski starało się o pracę marzeń w naszym mieście. Z uwagi na tak dużą ilość zgłoszeń Urząd Miasta zdecydował się wybrać nie jednego, a aż trzech Testerów Atrakcji Opola. Pierwsza Testerka, Klaudia Warzyńska z Bolkowa, odwiedziła Opole ze swoją mamą w weekend 21-23 czerwca.

Laureatka konkursu odebrała z rąk prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego oficjalne mianowanie na stanowisko testera i od razu przystąpiła do pracy. A nie była ona taka prosta, bo program zwiedzania był bardzo bogaty.

W ciągu tych trzech dni zrobiłyśmy z mamą ponad 50 tysięcy kroków, a mówi się, że Opole jest miastem kompaktowym – żartowała pani Klaudia.

Obie testerki zwiedziły top atrakcji Opola, czyli Amfiteatr i Muzeum Polskiej Piosenki, ZOO, Wieżę Piastowską, Muzeum Wsi Opolskiej i Muzeum Śląska Opolskiego, Aleję Gwiazd i Wzgórze Uniwersyteckie oraz całe Stare Miasto i wiele innych miejsc. Pogoda wyjątkowo dopisała i nie przeszkodziła w zwiedzaniu, a przewodniczka po mieście zasypywała mnóstwem wiadomości o historii miasta. Na pytanie, które miejsca wyróżniły na swojej liście, pani Klaudia bez namysłu wskazała: – Pierwsze miejsce zdecydowanie dla Muzeum Wsi Opolskiej. Naszym zdaniem za mało miałyśmy czasu na jego zwiedzanie, bo chciałyśmy wejść do każdej chaty i poznać jej historię. Nie spodziewałyśmy się, że w obiektach znajdziemy żywych przewodników, którzy tak pięknie będą opowiadać o tych miejscach. Już zaplanowałyśmy ponowny przyjazd do Opola i cały dzień spędzimy w Bierkowicach. Zabiorę moją siostrę, tatę i partnera.

Na drugim miejscu wymieniła Kamienicę Czynszową, a na trzecim – opolski Ogród Zoologiczny. Tu zdecydowanie przypadł im do gustu goryl oraz trzy młode tygrysy.

Opole bardzo pozytywnie zaskoczyło testerki, szczególnie tak dużą ilością miejsc do zwiedzania, bo przyjeżdżały tu jedynie z wiedzą o amfiteatrze i festiwalu opolskim. Koniec końców pokusiły się nawet o stwierdzenie, że mogłyby tu zamieszkać, ze względu na urok miasta i spokój, pomimo tego, że jest to miasto wojewódzkie.

Kolejni testerzy przyjadą do Opola już 28 lipca i będzie to pani Małgorzata Wójcik z miejscowości Goszcz, która przyjedzie z mężem  i dwójką dzieci.

   

Najnowsze artykuły