Pijany 16-latek w bmw na ulicach Opola. Zatrzymała go policja

W piątkowy wieczór opolscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który popisywał się na jednym z parkingów w Opolu, po czym odjechał w stronę centrum miasta.

– Około 20.00 dyżurny otrzymał informację, że na Pasiece, w rejonie mostu prowadzącego na wyspę Bolko, kierowca czarnego bmw combi popisuje się przed innymi, wykonując niebezpieczne manewry. Natychmiast w to miejsce został wysłany patrol drogówki – tłumaczy asp. sztab. Piotr Chwastowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Szybka reakcja mundurowych zapobiegła być może kolejnej tragedii na drodze. Okazało się bowiem, że za kierownicą pojazdu siedzi… 16-latek, który zabrał samochód swojemu ojcu. Co gorsza, w wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu.

Chłopak został przekazany pod opiekę babci, a sprawę bada Komisariat I Policji w Opolu.

Asp. sztab. Chwastowski chwali zachowanie mieszkańców Opola, którzy zareagowali widząc niebezpieczne zachowanie na drodze. – To bardzo ważne, by w takich sytuacjach szybko dzwonić pod numer alarmowy i zgłaszać nam podobne zdarzenia. Dzięki temu możemy wyłapywać i karać nieodpowiedzialnych kierowców – podsumowuje.