Piłkarska Liga Mistrzów w Opolu. Za nami 5. edycja Letniego Kuba Cup

32 drużyny, 2 dni zaciętych zmagań i 876 strzelonych goli – już po raz piąty w Opolu rozegrano Letni Kuba Cup. Organizatorem rozgrywek dla młodych piłkarzy i piłkarek jest Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.

Rozgrywki miały formułę Ligi Mistrzów. Najlepsza okazała się warszawska drużyna Sport Future Team, grająca w barwach Borussi Dortmund. W finale pokonała opolski zespół Niebiesko-Czerwonych, występujący pod szyldem Juventusu Turyn. Brązowe medale zawisły na szyjach graczy Oderki Opole, czyli turniejowego AS Monaco. Tuż za podium znalazła się ekipa Masters Zdzieszowice, grająca jako Manchester United.

– Jestem bardzo zadowolony z naszej gry. Bardzo dobrze się zaprezentowaliśmy i to sukces całego zespołu. To impreza Kuby Błaszczykowskiego, więc tym bardziej zależało nam, żeby jak najlepiej wypaść – mówi Alan Dziura, MVP rozgrywek.

– Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki, szczególnie w finałach. Dużo fajnej gry i przede wszystkim walki – dodaje Sebastian Paulus.

– Chodzę na wszystkie mecze reprezentacji, piszę teraz książkę o Jerzym Brzęczku – mogę śmiało powiedzieć, że niektóre dryblingi, zagrania, które tu widziałam, były godne dorosłej piłki. Od czegoś się zaczyna. Ta pasja, zaangażowanie, żar, żeby nie odpuścić, ale też pokombinować, bo przecież podania muszą być przemyślane. Nie jestem obiektywna, bo kocham, podziwiam i szanuję piłkę nożną i wiem, że to inteligentny sport – zaznacza Małgorzata Domagalik, prezes Fundacji Ludzki Gest.

Tytuł Najlepszego Gracza Finału otrzymał Dominik Leśniak. Królem Strzelców z dorobkiem 32 bramek został Karol Wójcik.

Jakub Błaszczykowski jest Honorowym Obywatelem Miasta Opola.

Najnowsze artykuły