Piłkarskie Dni Opola. Atrakcje nie tylko na boisku

Już w ten weekend odbędą się Dni Opola. Zaplanowano koncerty, dzień otwarty w teatrze lalek, wydarzenia kulturalne ale nie zabraknie także piłkarskich emocji.

Piłkarskie świętowanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 na stadionie przy Oleskiej turniejem Odra Business Cup. To już trzecia edycja imprezy integrującej środowisko opolskiego biznesu. Tytułu będzie bronić drużyna LICON International jednak pretendenci zapowiadają mobilizację i zdetronizowanie aktualnego mistrza. Dla kibiców otwarta zostanie strefa gastronomiczna, a także rozrywkowa, w której najmłodsi goście turnieju będą mieli okazję skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji takich jak m.in. mini-turniej piłkarski, spotkania z piłkarzami, animacje, dmuchańce itp.

Sobotnie zmagania to jednak przedsmak tego co czeka fanów piłki nożnej w niedzielę. Dokładnie 16 czerwca 1945 powstała Odra Opole. Z tej okazji o godzinie 14:00 na kamienicy przy Oleskiej 82 odsłonięty zostanie mural poświęcony „niebiesko – czerwonym”. Uroczystość uświetni legendarny trener Antoni Piechniczek. To za jego czasów Odra święciła największe sukcesy, Puchar Ligi, a tym samym awans do Pucharu UEFA w sezonie 1977/1978, to wtedy Odra rozegrała pamiętny dwumecz z Magdeburgiem, rok później zdobyła mistrzostwo jesieni najwyższej klasy rozgrywkowej, a sezon zakończyła na piątym miejscu. Oprócz Piechniczka na muralu uwiecznieni zostali także legendarni Józef Młynarczyk czy Engelbert Jarek.

Tuż po odsłonięciu w Stegu Arenie ruszy tegoroczna Strefa Kibica. O godz. 15:00 rozpocznie się mecz Polska – Holandia. Warto jednak pamiętać, że dwa kolejne spotkania, z Austrią i Francją, będzie można oglądać w Strefie na Małym Rynku.

Najnowsze artykuły