Piłkarze Odry wygrali ważny mecz i zostają w I lidze

Nasi zawodnicy wygrali z Bytovią Bytów i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie w I lidze.

Przed meczem z Bytovią nastroje w naszej drużynie nie były dobre. W pięciu meczach z rzędu nie potrafiła wygrać i widmo spadku o klasę niżej zaczęło jej zaglądać w oczy. Zagrożenie było tym większe, że po 10 minutach Odra przegrywała 0-1. Na szczęście miała w swoich szeregach napastnika Szymona Skrzypczaka, który okazał się bohaterem spotkania. Do siatki rywali trafił on w 39. i 74. minucie. Końcówka spotkania była nerwowa, zespół z Bytowa atakował, ale nie zdołał doprowadzić do remisu.

Żeby być w stu procentach pewnym utrzymania w I lidze nasi piłkarze musieli jeszcze czekać na wynik mecze Wigry Suwałki – Sandecja Nowy Sącz. Wigry nie mogły tego meczu wygrać. Nie wygrały, górą była Sandecja (zwyciężyła 2-1), a to oznacza, że Odra już w strefie spadkowej obejmującej trzy ostatnie drużyny (16., 17. i 18.) się nie znajdzie.

Utrzymanie to był cel minimum na ten sezon. Udało się go osiągnąć na dwie kolejki przed końcem. Gra Odry, zwłaszcza wiosną nie może jednak zachwycać.

Do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze tylko dwie kolejki. W sobotę 11 maja opolanie w 33. kolejce zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tydzień później w ostatnim meczu sezonu zmierzą się u siebie z ŁKS-em Łódź. To będzie już starcie z zespołem ekstraklasowym. Łodzianie zapewnili już sobie bowiem awans do krajowej elity. Mecz z ŁKS-em na stadionie przy ul. Oleskiej odbędzie się w sobotę 18 maja, a zacznie się o godz. 17.30.

Na zdjęciu bohater meczu Odry z Bytovią, strzelec dwóch goli – Szymon Skrzypczak. Fot. www.sportoweopole.pl