Piłkarze ręczni Gwardii przegrali w Mielcu

Porażka naszego zespołu jest dużą niespodzianką. Stal Mielec to bowiem ostatnia drużyna w tabeli PGNiG Superligi, która wcześniej zdobyła ledwie trzy punkty.

Stal przed meczem z opolanami miała na koncie zaledwie jedno zwycięstwo w 12 meczach. Gwardia natomiast zanotowała ich dziewięć, a że nasi sczypiorniści w ostatnich tygodniach prezentowali wysoką dyspozycję, to byli zdecydowanymi faworytami starcia.

Niestety nasi zagrali bardzo słabo. Duża liczba strat i nieudanych rzutów sprawiła, że opuszczali Mielec bez zdobyczy punktowej. Gdyby nie bramkarze Mateusz Zembrzycki i Adam Malcher porażka byłaby jeszcze wyższa.

Gospodarze prowadzili przez cały czas. Do przerwy było 15-11, a Gwardia nie przypominała zespołu, który awansował do fazy grupowej Pucharu EHF. Druga część zaczęła się od gola Michała Lemaniaka i zniwelowania straty do trzech trafień. Co więcej w kolejnej akcji Malcher obronił rzut karny wykonywany przez Daniela Dutkę. Kolejne minuty były jednak fatalne w wykonaniu gwardzistów.

W 39. min przewaga Stali sięgnęła aż 10 bramek (23-13). Zryw Gwardii zdał się na tyle, że na 10 minut przed końcem udało się zniwelować dystans do czterech goli (26-22). W końcówce znów jednak znacznie lepsi byli mielczanie, którzy znaleźli sposób na wysuniętą defensywę naszego zespołu.

Już w najbliższą środę 4 grudnia Gwardia zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Potem w niedzielę 8 grudnia ma niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz u siebie z Górnikiem Zabrze. To spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie to ostatnie w tym roku starcie gwardzistów w roli gospodarzy.

Stal Mielec – Gwardia Opole 34-26 (15-11)

Stal: Wiśniewski – Wilk 3, Krępa 7, Janyst 2, Skuciński, Kornecki 4, Grzegorek, Jędrzejewski 1, Wołyncew 6, Olszewski, Dutka, Wojdak 4, Ćwięka 1, Krupa 6. Trener Dawid Nilsson.
Gwardia: Zembrzycki 1, Malcher – Lemaniak 4, Siwak 3, Zarzycki 2, Klimków, Mokrzki 4, Zieniewicz 2, Jankowski 2, Kawka 2, Mauer 3, Milewski, Morawski, Działakiewicz 2, Skraburski 1. Trener Rafał Kuptel.
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (obaj Radom). Kary: Stal 12 min, Gwardia 10 min. Widzów 150.