Piłkarze z Chmielowic gotowi do sezonu

W najbliższy weekend wszystkie nasze drużyny piłkarskie zgłoszone do klasy B rozpoczną walkę o punkty. W związku z tym rozpoczynamy swoistego rodzaju cykl, w którym będziemy je nieco przybliżać opolanom.

Na początek zaglądamy do SKS-u Chmielowice. Team z zachodniego krańca miasta znowu będzie występować w grupie V. Podobnie jak cztery inne drużyny ze stolicy regionu, z czego dwie już dobrze nawzajem znane czyli LZS Grudzice i Grom Świerkle oraz dwie nowo powstałe: Piast i rezerwy Groszmalu.

I to właśnie z pierwszą z tych ekip, ale na jej boisku omawiany tu zespół zainauguruje w niedzielę o godz. 17 sezon* (patrz terminarz).

W tej samej strefie grać będą także inni rywale z poprzednich sezonów jak: Gazownik Wawelno, GKS Komprachcice, LZS Kup, LZS Luboszyce, LZS Turawa, LZS Zawada oraz trzeci „nowicjusz” czyli rezerwy LZS-u Jełowa.

Bardzo zmienił się za to skład ekipy z Chmielowic. Ubyło wszak aż 13 zawodników, a dołączyło siedmiu. Taką rotację dało się odczuć choćby w grach kontrolnych w których SKS mierzył się z rezerwami Orła Źlinice (4-5), Polonii Prószków (2-6) i LZS-u Jełowa (2-9). Dwie porażki przyszły także ze środowiskowym Rally Team Opole 3-7 i 3-5.

– Kształt naszej kadry znacznie uległ zmianie w stosunku do zeszłego sezonu, sporo zawodników odeszło, ale byliśmy też aktywni na rynku transferowym – nie kryje Adrian Rembas, zawodnik klubu i zarazem osoba odpowiedzialna za jego social media. – Rozgrywki zweryfikują jednak nasz potencjał. W zeszłym sezonie skończyliśmy na podium i myślę, że powtórzenie takiego wyniku byłoby na pewno dużym sukcesem.

 

KADRA

BRAMKARZE: Roman Baldy, Rafał Padiasek, Mateusz Pyrasz.

OBROŃCY: Marcin Brylski, Przemysław Chechelski, Filip Ciesiółka, Tomasz Glinny, Tomasz Kozioł, Zbigniew Kozioł, Piotr Sachaj, Dawid Staudt, Adam Sulikowski, Bogdan Ziółkowski.

POMOCNICY: Tomasz Brysch, Mateusz Bursy, Michał Duch, Arkadiusz Koźlik, Arkadiusz Niekurzy, Denis Latusek, Patryk Szatan, Piotr Troszyński, Krzysztof Rataj, Tomasz Roemer, Michał Złotowski.

NAPASTNICY: Dariusz Kochanowski, Jakub Mazur, Vitek Melanych, Adrian Rembas.

 

TRANSFERY

PRZYBYLI: Jakub Mazur i Piotr Sachaj (obaj Wrzoski Opole), Tomasz Glinny (Rodło Opole), Krzysztof Rataj (LZS Borki Wielkie), Tomasz Roemer (Rudatom Kępa), Vitek Melanych, Adam Sulikowski (obaj ostatnio bez klubu).

UBYLI: Tomasz Czernia, Kamil Dietrich, Mariusz Fornalski, Aleksander Gogolok, Adrian Janaszek, Błażej Karliński, Sylwester Konieczny, Wojciech Kubiak, Łukasz Łastowski, Marcin Magdziak, Patryk Marynowicz, Yevhen Tkachenko, Tomasz Walkowicz

*TERMINARZ

Kolejka 1 – 28/29 sierpnia: LZS Grudzice Opole – SKS Chmielowice

Kolejka 2 – 4/5 września: SKS Chmielowice – Groszmal II Opole

Kolejka 3 – 11/12 września: LZS Luboszyce – SKS Chmielowice

Kolejka 4 – 18/19 września: SKS Chmielowice – GKS Komprachcice

Kolejka 5 – 25/26 września: Grom Świerkle Opole – SKS Chmielowice

Kolejka 6 – 2/3 października: SKS Chmielowice – LZS Zawada

Kolejka 7 – 9/10 października: Piast Opole – SKS Chmielowice

Kolejka 8 – 16/17 października: SKS Chmielowice – Gazownik Wawelno

Kolejka 9 – 23/24 października: LZS Kup – SKS Chmielowice

Kolejka 10 – 30/31 października: SKS Chmielowice – LZS Turawa

Kolejka 11 – 6/7 listopada: LZS II Jełowa – SKS Chmielowice

 

Najnowsze artykuły